Zaloguj się  lub  Nowe konto
Wiocha.pl - Absurdy polskiego Internetu
pafcio80  14-02-21, 08:40 Zgłoś
+ 326 -
Dodano: 2014-02-21, 08:40:38   przez: pafcio80
 Oceń:  Zagłosuj na TAK!   Zagłosuj na NIE!  | Ocena: 326  Zgłoś nadużycie
50
 Udostępnij inaczej
Absurdy polecane przez Wiocha.pl
  •  WTF!!! Hahaha. No Comment
  •  Kto normalny chodzi w zimę w chodakach ?
  •  Tak to wygląda.
  •  Dziewczyna o tym jak dotknęła Justina Biebera
Ukryj komentarze(45)Dodaj komentarze
Aby dodac komentarz musisz sie zalogować
 Najwyżej oceniony komentarz:pokaż
anik84
    Ocena: 45 (glosow:77)
2014-02-25 11:33:24
więc jak komuś nie odpowiada to niech sobie kupi złota za 170 zł, kamieni po 30zł sztuka i niech sobie z tego w domu młotkiem wyklepie pierścionek :P. to samo z np odzieżą markową, po co przepłacać..kupić materiału za 100 zł, guzików i zamków błyskawicznych za grosze, pozszywać i voila. za mleko w kartonie też nie warto..lepiej kupić krowę i postawić w przedpokoju, doić co dzień.

bezpieczna123
    Ocena: -1 (glosow:1)
2014-02-26 20:07:26
Raz w zyciu facet musi kobiecie cos drozszego kupic i tak sie szczypie jakby co miesiac musial jej zlote pierscionki kupowac:)ile by to nie bylo warte to krew w piach, zaplacic i tak trzeba i przepadlo bo dziewczyna ma prawo pierscionka nie oddac nawet jak do slubu nie dojdzie - zadna inwestycja, po prostu wydatek, ktory powinien sie z czyms milszym niz sam rchunek kojarzyc.

icemanwlkp
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-26 18:29:37
Oj tam , przecierz firma A..rt to zadna firma , produkcja polega na imporcie głównie , a marża duża proste u normalnego jubilera zapłacisz polowe tego.

fursiak
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-26 12:16:39
Przecież każdy wie że APART to badziew robiony z odrzutów. Pokaż kogoś na zachodzie kupującego w APARCIE.

Piotrula74
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-26 09:20:20
Nie wiem skąd gość robi przeliczenia, ale na dzień 15 lutego 2014, cena złota wynosiła w przybliżeniu 47,4 x dolara (3 zł) cena za gram czyli 142 za gram, i jest to cena surowca w sztabkach za uncje, czyli pierścionek kosztuje 279,65 groszy (chyba, ze gość liczy po cenie złomu0. cena diamentów to 0,36 karata x 410 (najtaniej) x cena dolara (liczmy 3 zł). Czyli 442,8, mamy więc 722,45 zł. Oczywiście policzmy wykonanie i wychodzi stabilna marża 40%. Czyli normalnie jak w niektórych spożywczych ;). A dla mnie gościu mógłby produkować te pierścionki za 300 złotych. Pozdrawiam

rom778
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-26 03:22:37
po co kupować samochód za 40tys zł?? koszt całego metalu to 2000zł, koszt plastiku 700zł, szkło itd 1500zł. Więc mamy 4200zł... wciąż brak sensu kupowania jednak nowego auta?

KrzysioPysio
    Ocena: 0 (glosow:2)
2014-02-26 01:26:51
koszt materiałów użytych do produkcji IPHONE'A to ok 200dolarów. No dalej kupuj materiały i składaj telefony mądralo.

the_garden
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-03-05 20:20:02
Koszt materiałów to około 7 dolarów, 200 dolarów kosztują już gotowe podzespoły, z których właściwie dałoby się zmontować iphone'a w domu...

miodzjo
    Ocena: 0 (glosow:4)
2014-02-25 21:15:45
Czynsz nie jest tani, a jakoś trzeba się utrzymać. Kilka gram plastiku, krzemu, różnych metali też kosztuje parę zł, dlaczego więc kupujecie komputery za kilka tys?

ManiacHonda
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-25 19:32:21
Z trzema diamentami za 1400zł? Wow.

degi74
    Ocena: 0 (glosow:2)
2014-02-25 18:59:33
tym co się burzą w komentarzach ! opowiem coś ,kupiłem żonie kolczyki z rubinami za 2500 zł w takim sklepie ,po wręczeniu tego cuda żonie i dokładnym obejrzeniu na spokojnie w domu zakupu zobaczyłem ogromną różnicę między jednym a drugim i skazy ( blady odcień jednego ) oddałem do sklepu odzyskałem gotówkę ,po 4 dniach te same kolczyki z tej samej sieci były dostępne przez internet za 420 zł !!!!!

henceforth
    Ocena: 1 (glosow:3)
2014-02-25 18:53:48
Wogolnie nie rozumiem autora tego. Jak taki cwaniak otworz sklep, zaplac czynsz, oplac ludzi, zajmij sie marketingiem i zobaczymy za ile bedziesz sprzedawal zebys tez cos zarobil.. A jak nie to kupuj w hurcie

kermitzaba87
    Ocena: 7 (glosow:9)
2014-02-25 18:35:57
Ludzie myślą, że taki pierścionek sam się zrobi. Ostatnio klientka była u mnie wymienić fleczki w butach (jestem szewcem) mówię, że to 15zł kosztuje, a ona, że to przecież trzeba tylko wyciągnąć i wsadzić nowe więc się jej zapytałem - skoro to "tylko" tak się robi to po co Pani do mnie przychodzi? Swoją drogą buty oczywiście nadawały się na śmietnik. Albo porównywanie cen do allegro... no to kupuj na allegro jak nie pasuje. Na prawdę ludzie myślą, że inni siedzą 12h w robocie za freeko

szatanoslaw
    Ocena: -1 (glosow:1)
2014-02-25 18:21:48
Ale koleś ma ból dupy - przecież to jasne, że nie są to wyroby z najwyższej półki, bo koszt złota najlepszej próby na pierścień to z 2000zł, jeden brylant to przynajmniej 30 tys. Do tego robocizna i utrzymanie lokalu. Jeżeli chcesz super pierścionek z porządnymi brylantami to wyciągnij 100 tys zł i gwarantuję Ci, że każdy jubiler na zamówienie to zrobi - ale to będzie 100 tys zł, a nie 1400.

bazant59
    Ocena: 5 (glosow:5)
2014-02-25 16:59:21
komentarz usunięty przez użytkownika

Samsara
    Ocena: 3 (glosow:3)
2014-02-25 16:50:25
Ty Sherlocku, a gdzie koszt robocizny? Wiesz że często robocizna, czyli wykonanie owego przedmiotu urasta do rangi sztuki jak to jest w przypadku snobistycznych produktów? To nie telewizor czy inny laptop masowo tłuczony przez producenta. Jeśli kupujesz obraz to też liczysz tylko cenę farb i płótna? Wiesz w jakich cenach sprzedaje się wyroby np. gliniane od mistrzów rękodzieła? Wiesz jakie są ceny np. ozdobnej porcelany? Wiesz że garnitur uszyty na zamówienie przez renomowanego krawca będzie kilka razy, bądź kilkunastokrotnie droższy niż ten w sieciowym sklepie?

dryga4ever
    Ocena: 6 (glosow:6)
2014-02-25 16:22:52
1 kg cukru z biedry 2,89 kostka drożdży 0,8 gr 4 litry wody może być z kranu ok 0,03 gr wychodzi z tego dwie flaszki po 50% czyli jakieś 1,86 za flaszkę po ch..j płacić ponad 20 zł za pięknie wyeksponowaną gorzałę oświetloną halogenami jak se można samemu nakapać.Albo zamiast nakapać można kupić jak to mówicie od rzemieślnika dwie klatki obok za 5 zł za flaszkę:)

mingus33
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 20:33:55
dobre porównanie

zwierzak250477
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 16:06:25
komentarz usunięty przez użytkownika

zwierzak250477
    Ocena: 2 (glosow:4)
2014-02-25 16:12:40
komentarz usunięty przez użytkownika

kapselxxx
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 16:22:17
hehe dobre

Baron_Sanedi
    Ocena: -1 (glosow:1)
2014-02-25 15:49:46
co za frajer to pisał - "jakość zbliżona do piachu" haha Jak juz coś to jakość zblizona do kwarcu może być

kukol79
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 15:22:59
Tak jest w każdym sklepie w galeriach handlowych. Chyba ktoś tutaj byjał do tej pory w obłokach. Ile kosztują spodnie np. w sklepie New Yorker made in Bangladesz. Cena około 120zł a koszt produkcji i transportu około 15 zł. Ile razy cena podbita każdy sobie może policzyć...

merlinseducer
    Ocena: 0 (glosow:2)
2014-02-25 15:00:03
To, że koszty materiału to 25% to nic dziwnego. Dolicz koszty produkcji, transportu,marketingu, ochrony, sprzedaży, pozostałe koszty operacyjne i związane z zamrożeniem kapitału... I już masz odpowiedź, dlaczego jest drożej. Nie cierpię ludzi, którzy patrzą na cenę końcową, koszty materiałów i liczą jak to ktoś ich w konia robi. To albo zwykła złośliwość, albo głupota...

enio
    Ocena: 0 (glosow:4)
2014-02-25 13:55:14
16 g złota + 250 ZŁ ROBOCIZNY u złotnika i jest łańcuszek który stoi w sklepie A... 3200

thePr3z3s
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-25 15:12:35
nikt w tej cenie Ci nie zrobi 16sto gramowego łańcuszka ;) chyba że dasz złoto 585 a odbierzesz 333 ;)

darti123
    Ocena: 5 (glosow:5)
2014-02-25 12:46:39
To i tak nie jest zle , ja musiałem kupić obudowę filtra powietrza ( taka plastikowa skrzyneczka ) do Toyoty . Koszt wyprodukowania myślę że nie więcej niż 20 PLN . Koszt zakupu ponad 1500 PLN

szczeryham
    Ocena: 3 (glosow:5)
2014-02-25 12:08:19
Jeśli ktoś z was studiował marketing, podobnie jak ja, żeby nie być wciągniętym do armii(która jak wiadomo była kiedyś obowiązkowa), może pamiętać tzw.paradoks dóbr luksusowych. Prawa rynku są takie, że wyższa cena zmniejsza popyt. Natomiast w/w paradoks polega na tym, że wraz ze wzrostem ceny dane dobro staje się bardziej porządane. Mówiąc językiem potocznym: Każde dziewczę chce zaświrować przed innym dziewczem, że dostała droższy pierścionek od narzeczonego.

wl666
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 11:33:45
Też ktoś Amerykę odkrył...

anik84
    Ocena: 45 (glosow:77)
2014-02-25 11:33:24
więc jak komuś nie odpowiada to niech sobie kupi złota za 170 zł, kamieni po 30zł sztuka i niech sobie z tego w domu młotkiem wyklepie pierścionek :P. to samo z np odzieżą markową, po co przepłacać..kupić materiału za 100 zł, guzików i zamków błyskawicznych za grosze, pozszywać i voila. za mleko w kartonie też nie warto..lepiej kupić krowę i postawić w przedpokoju, doić co dzień.

ikswohceicjow
    Ocena: -2 (glosow:8)
2014-02-25 12:31:07
Chyba nie załapałaś o co chodzi z tym pierścionkiem, jak chłopak cie zostawi dla innej albo ty okażesz się niewierna, gdy jedno z was zechce go sprzedać usłyszy cenę 200 zł, dla twojego faceta, który wydał na niego 1400 zł będzie to szok, ty natomiast pomyślisz o tym "jak bardzo mnie kochał". Do czego zmierzam? Że wartość kruszcowa nie powinna być 7 razy mniejsza od samego wyrobu... reasumując... coś co powinno być najcenniejsze okazuje się mniej cenne od mleka którego wartością jest ponad połowa całej ceny

ikswohceicjow
    Ocena: -1 (glosow:11)
2014-02-25 12:37:43
PS. widzę jednak że plusująca część baranów mimo wszystko woli kupić pierścionek za 1400 zł o wartości 200 zł, zamiast kupić u rzemieślnika pierścionek za 1400 zł o wartości 1100 zł, no cóż ważne że prezes Aparta kupi swojej kobiecie pierścionek o wartości 50 tys zł

anik84
    Ocena: 3 (glosow:3)
2014-02-25 18:11:37
chodzi o markę jaką jest Apart i o projekt, który jest jej własnością..za to również się płaci i to o wiele więcej niż za kruszec użyty do produkcji. Każdy ma oczywiście prawo wyboru. Ja nie twierdzę że Apart jest jedyny i wspaniały, nie zostawiam tam worków pieniedzy ale również nie kupuję biżuterii z myślą o sprzedaży nie traktuję tego jak inwestycję i nie sprowadzam jej wartości do ceny kruszców, z których została wykonana

ikswohceicjow
    Ocena: -1 (glosow:1)
2014-02-26 15:49:05
no rzeczywiście Apart ma "wspaniałe" projekty tak samo wspaniałe jak każde inne firmy jubilerskie. Apart to nie żaden prestiż dla ludzi z pieniędzmi tylko firma która ma dotrzeć do większej ilości społeczeństwa, ktoś kto chce prawdziwe diamenty w Aparcie ich nie znajdzie, ale może faktycznie lepiej nie wiedzieć co się nosi na palcach i przy uszach, mimo wszystko te 2,5 grama złota powinno mieć przynajmniej próbę 999 a nie marne 580, w najlepszych sklepach jubilerskich wszystkie są 999

ikswohceicjow
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-26 16:01:53
co do tej "marki" to jak poczytasz o jubilerstwie to się dowiesz że Apart to tandeta, normalnie w luksusowych europejskich sklepach dostajesz certyfikat przy zakupie każdej biżuterii, ale faktycznie niech każdy nosi to co chce

anik84
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-27 11:09:22
nie będę się spierać bo pewnie masz rację. to w końcu sieciówka i wiadomo żaden wielki prestiż. chodzi jedynie o to aby nie sprowadzać wartości wyrobu do wartości tylko i wyłącznie użytych kruszców:P.

otookojokoono
    Ocena: 4 (glosow:6)
2014-02-25 11:27:45
Ludzie kupujący w aparcie mają albo za dużo kasy i za mało czasu albo po prostu nie wiedzą że u zwykłego złotnika można to samo zamówić znacznie taniej. Mam znajomą która robi w złocie. Na obrączki wydałem u niej 200zł + złoty złom (wart może z 200-300zł). Kumpel w aparcie kupił podobne obrączki za 3000zł.

kris072
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-25 21:57:57
złom jest po 70zł, czyli miałeś z 4 gramy, minus ubytek przy robociźnie to z jakiś 1,8gr na obrączkę..no to zajebista..a znajoma zawiozła do cechowania i zapłaciła vat????

mephinx
    Ocena: 3 (glosow:5)
2014-02-25 10:43:43
W gównianej galerii, w malutkim mieście (40 tys. mieszkańców) czynsz za 80m2 sklepu to około 10 tys złotych. Policzcie sobie ilu pierścionków musiałby sprzedać ten człowiek, żeby zwróciło mu się za sam czynsz, jeśli marża wynosiła by dajmy na to 100zł. A gdzie pozostałe opłaty typu Zakład Uwłaszczeń Społecznych, podatki, pensje dla pracowników (bo samemu nie da się od poniedziałku do niedzieli ryć od 10-20). Poza tym, jak to takie łatwe i przyjemne, to czemu sami nie robicie pierścionków ?

bingo73
    Ocena: 2 (glosow:2)
2014-02-25 10:32:39
jak w każdej branży. Jeśli wydaje ci się, że coś kupujesz po kosztach produkcji, to zejdź na ziemię. Co najmniej połowa wartości produktu w sklepie to marże handlowe, marketingowe i transportowe, choć najczęściej są one nawet wyższe (60~70% ceny końcowej). Tylko niewielka część ceny to rzeczywisty koszt samej produkcji towaru.

pitbull33
    Ocena: 1 (glosow:1)
2014-02-25 10:17:15
kupujesz w ładnym sklepie, obsługuje Cię młoda ładna kobieta, ładnie ubrana. Pewnie w galeri gdzie płaca 25tyś czynszu. To myślisz że by ujechali ze 100% marżą? Gdybyś zamówił u jubilera zwykłego zapłacił byś połowę.

Kwinto
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-21 15:26:50
przepraszam,to cos dziwnego co sie za cenami pokazalo mialo byc Euro

Kwinto
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-21 15:25:24
Fajnie sie sklada bo jestem z tej branzy i moge wam tylko dac porownanie, ze w BRD pierscionek z takimi parametrami nie kosztuje wiecej niz 150,- do 180,- €. a w hurcie takie kamyki (nazywamy to "wiorki")mozna kupic max. za 3,-€.

PretorianElo
    Ocena: 0 (glosow:0)
2014-02-21 13:40:15
Prowadzę kampanie reklamowe kilku warszawskich JUBILERÓW (z duzych liter bo Asrarty, to nie są jubilerzy) i wlasciciel jednego z nich powiedzial mi bardzo wazna rzecz, mianowicie, w Londynach, Amerykach itp marża jubilerska wynosi 400%(!!!) z tym ze tam handluje sie prawdziwymi, kosztownymi kamieniami, ceny zareczynowych pierscionków sięgają 400tys $$$, niestety w Polsce, mistrzowie jubilerscy majacy wlasne sklepy, musza obnizac marze do 100%-130% wlasnie przez tego typu "Molochy" Asrarty. Ale wlasnie asrarty i inne tego typu, wlasnie mieszczacy sie w galeriach handlowych, maja narz

twoi_Starzy
    Ocena: 5 (glosow:17)
2014-02-21 08:59:03
Mnie zawsze śmieszy takie pieprzenie. Po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do kupna. Po drugie, jeśli szanownemu "oskubanemu" nie pasuje to może sobie kupić surowce za 260zł i samemu zrobić pierścionek, skoro to wszystko takie proste i oczywiste ;).

mlw1488
    Ocena: 4 (glosow:6)
2014-02-21 12:59:43
proste, legalny interes. Jesli ktos jest w stanie zaplacic wyznaczona cene przez producenta tzn, ze produkt jest tyle wart.


Wszystkie absurdy w serwisie są generowane przez użytkowników serwisu i jego właściciel nie bierze za nie odpowiedzialności.
Jeżeli uważasz, że któreś zdjęcie wykorzystano bez twojej zgody to możesz skorzystać z linku "Zgłoś nadużycie" który znajduje się pod każdym zdjęciem.
Strona www.wiocha.pl wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to możesz wyłączyć obsługę plikówZAMKNIJ X
cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie


.: Kontakt z nami :.

.: Regulamin strony :.

.: Reklama na stronie :.

alltime: 0.0400